Turgut Altınok’tan istifa sorusuna yanıt

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok, “Antalya’da 600 konuta sahip olduğu” iddialarını bir kez daha yalanladı. Tapu kayıtlarını yayınlayan gazeteci Murat Ağırel’i isim vermeden eleştiren Altınok “Adıma ait tapu gösterin istifa edeceğim” sözleri hatırlatıldığında ise rakibi Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Altınok, “Ben değil, Yavaş istifa etmeli. Söylediği yalanları, çamurları ispat etmediği için” dedi.

“TURGUT ALTINOK DİYE BİR TAPU ÇIKARAMADI”

Altınok, Keçiören’de müze açılışında gazetecilerin, mal varlığı ile ilgili kendisine yönelik iddialara ilişkin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, “600 dairenin Altınok adına tapusunu göstersinler istifa edeceğim.” sözlerini hatırlatarak, “İstifa edecek misiniz?” sorusuna Turgut Altınok, şu karşılığı verdi:

– Turgut Altınok’un sözü bir özü birdir. Dün tamamen yalan, iftira, çamur… Niye ‘Turgut Altınok’ diye bir tapu çıkaramadı. Yalanını aslında orada ifşa etti. Bunların hepsinin tazminatlarını ödeyecekler. Hani Turgut Altınok adına 600 daire vardı, niye tapuyu çıkaramadı? Yalan söylüyorlar, siz de yalan üzerine bize soru soruyorsunuz. Ben değil, Yavaş istifa etmeli, söylediği yalanları, çamurları ispat etmediği için.

– Gidin Yavaş’a zerre onuru varsa onun istifa etmesi lazım. Eseri yok, projesi yok, hizmeti yok. Ankaralıya anlatacak bir şeyi yok. Neyini anlatacak, Altınok’un geçmişi belli. Belediye Başkanı olduktan sonra mal varlığı azalmış. Kendisi Londra’dan daire almış. Kızına şirket kurmuş. Şu an oturmuş olduğu ev 25 milyon.Hangi Belediye başkanı maaşıyla alınır.

“ÖZÜR DİLESİNLER”

Bir gazetecinin “Belgeleri gazeteciler açıkladı” sözleri üzerine Altınok, şöyle konuştu:

– Turgut Altınok diye bir belge var mıydı? Gördünüz mü bir tapu? Mal varlığını ben veriyorum, Turgut Altınok adına. Yine söylüyorum, muhatap kim, Turgut Altınok. Belediye Başkanı kim, Turgut Altınok. Dolayısıyla ‘Turgut Altınok adına varsa daire, getirin. İstifa etmeyen namert ve şerefsizdir ama bunu iddia edenler de ispat edemezse namert ve şerefsizdir’ dedim.

– Hem yalan söylüyorlar hem ispatlayamıyorlar. Hem attıkları çamurun, yalanın içerisinde boğuluyorlar. Turgut Altınok diye bir tapu yok Antalya’da. Onların istifa etmesi, özür dilemesi lazım. Zerre televizyoncularsa, zerre ahlakları edepleri varsa, ‘Yalan söyledik, sana çamur, iftara attık seçim arası, özür diliyoruz’ demeleri lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x